Dergimizin Şubat ayı sayısının dosya konusu Avusturalya'nın büyük bir geneline yayın yapmakta olan SBS radyosuydu. Bu konuyla ilgili yazılarını gönderen yazarlarımız Levent Efe, Gündoğdu Gencer, Ali Akbaba, Tuncer Oluklu'a teşekkürler. Gene dosya konusuyla ilgili yazısı ve editör'den köşesinde İsmail Kayhan.

Dünya'yı ve bilhassa yaşadığımız bu bölümünü çok yakından ilgilendiren bir konu olan Doğu Timor sorunu hakkında, bölge bölümüne yönelik bir derlemesiyle Murat Top bizleri aydınlatıyor.

Avusturalya'da çevre korumasına yönelik sendikal bir faaliyet gösteren Green Ban-Red Union'ın çalışmaları, amaçları ve tarihsel gelişimi…çevre bölümümüzde Emet Değirmenci'den öğreniyoruz.

Bir yağmur ormanları düşü kurmak ister misiniz? Arabaların gürültüsünden uzak, kuş cıvıltıları arasında kaybolmak...Mehmet Kurucan arkadaşımıza kulak verin öyleyse.

Avusturalya'da yaşamak ve gene de aşkolsun dedirten olaylara şahit olmak. Hem de hiç beklenmedik bir yerde! Kısa bir eleştri yapmak istedim yararlı olacağını umarak. Okumanızı dilerim.

Son sayımıza şiirlerini göndererek katkıda bulunan Nihat Ziyalan ve Eylem Aktaş'a da çok teşekkür ederiz. Ayrıca Nazım Hikmet ve Cemal Süreyya'nın da birer şiirinin olduğu köşemize buyurun lütfen.


 


Ana Sayfa | Son Sayı | Yazarlar | Dergimiz | Linkler | Avusturalya | İrtibatBu sitenin sayfa tasarımı Kalkadoon Design© tarafından yapılmıştır.
Ticari kaygılar güdülmemek şartıyla her türlü bilgi ve materyel,
bilginin paylaşimı bağlamında serbestce kullanılabilir.